PORÓWNANIE KARMY APIVITAL syrop I SACHAROZY

KARMIENIE SACHAROZĄ

Dawno temu pszczelarz po odebraniu miodowych zapasów zadawał sobie pytanie, jakim sposobem uzupełni brak zapasów niezbędny dla przezimowania pszczół. Powód dla użycia sacharozy , tj. cukru krysztalowego, jest bardzo prosty. Inny rodzaj adekwatnej karmy nie jest do dyspozycji.

Zależność użycia w stosunku 3:2 cukru i wody nie został wybrany losowo. Jak wiadomo w roztworze wodnym cukru jest ponad 68% (Bx) i dochodzi do ponownego tworzenia kryształów. Z tego powodu zostra wybrana odpowiednia koncentracja 3 części cukru i 2 części wody.

W ten sposób przygotowany roztwór ma 60% (Bx) koncentracji i jest wystarcząjaco odporny przeciwko ponownemu tworzeniu kryształów.

ENERGETYCZNIE WYMAGAJĄCE

W przyrodzie wolna sacharoza nie istnieje, dla pszczoły to jest troszeczkę "nieznajomy cukier".

Pszczoła ale potrafi "dwoisty-cukier" sacharozu rozłożyć za pomocą enzymów na mieszankę fruktozy i glukozy, to znaczy, sama dla seba wyprodukuje inwertowany cukier.
To oznacza trudność pod względem energetycznym i biologicznym. Cca 23% z dostarczonej ilości cukru pszczoła potrzebuje do rozszczepiania sacharozy, odparowania wody i wytwarzania.
Więcej informacji: Zaboenko A. S. (2000) - Sovremennaja enciklopedija pchelovoda. Doneck: 75 - 76

Porównanie sacharozy i karmy APIVITAL® syrop ze wzgledu na energetyczna surowość pszczoły - Kliknij, aby powiększyć obrazek

Rysunek pokazuje porównanie sacharozy (cukier stołowy) i pokarmu APIVITAL® syrop według zapotrzebowania energetycznego dla pszczoły

DLACZEGO NASZA KARMA JEST DLA PSZCZÓŁ LEPSZA NIŻ CUKIER KRYSZTAŁOWY?

Wyprodukowaliśmy karmę dla pszczół, ktora jest niewątpliwie czysta, bezpieczna, tania i bardzo komfortowa dla pszczoły i pszczelarza.

Porównajcie:

 • karma APIVITAL® syrop ma dla pszczoły naturalny sklad w porównaniu do cukru krysztalowego
 • nasza karma ma gwarantowaną czystość
  (czego nie można powiedzieć o niektórych dostawach cukru pudru)
 • podczas zimowania z naszą karmą pszczoły wiosną są silniejsze, witalniejsze i silniej się rozwijają - w odróżnieniu od karmienia roztworem cukru krysztalowego
 • karmienie naszym syropom jest proste, łatwe i szybke.
  Zwłaszcza, jeśli masz większą liczbę kolonii lub mało czasu, nasze ciasto dla pszczół to prawie bezcenna pomoc dla pszczelarzy.
 • nasza karma posiada certyfikat składu i na naszą prośbę była już 2 razy przekazana do kontroli Výzkumného ústavu w Dole (VÚVč) – zawsze z pozytywną zgodą z certyfikatem.
 • kupując nasze nasz syrop w dobrej cenie - porównując całkowity koszt zakrmienia liczone późniejszymi wpływami na kolonie, APIVITAL® syrop to ekonomiczny wybór
 • majac naszą karme, nie trzeba nic gotować, mieszać, nagrzewać (powodując wzrost HMF), moczyć - wystarczy zdjac pokrywke i Państwo karmi

  JAKIE PROSTE.

Posunąć się na:

EKONOMIA KARMIENIA